جایزه ۱۰۰ هزار یورویی نوکیا برای برنده چالش نوآوری سال ۲۰۱۹

جایزه ۱۰۰ هزار یورویی نوکیا برای برنده چالش نوآوری سال ۲۰۱۹

جایزه ۱۰۰ هزار یورویی نوکیا برای پاسخ به این سوال:
آیا شما یک نوآوری اتوماسیون صنعتی دارید که می تواند جهان را تغییر دهد؟
فراخوان چالش نوآوری ۲۰۱۹ نوکیا با این سوال آغاز می‌شود. بر کسی پوشیده نیست که انقلاب چهارم صنعتی دیر یا زود همه صنایع را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چالش نوآوری نوکیا دقیقاً این حوزه را نشانه گرفته است. نوکیا در این چالش در پی نوآوری‌هایی است که هم‌اکنون شکل گرفته‌اند ولی برای موفقیت به حمایت‌های نوکیا نیاز دارند.
این چالش فرصتی برای استارتاپ‌ها فراهم کرده است تا با حمایت‌های فنی، مالی و کسب‌وکاری نوکیا محصولات و راه‌حل‌های خود را در حوزه اتوماسیون صنعتی توسعه دهند. نوکیا علاقه‌مند است که فناوری‌های مورد نیاز خود را در زمینه رباتیک، دستیارهای هوشمند (personal assistants)، ارتباط ماشین و انسان، رایانش لبه‌ای (Edge computing) و انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت، از مسیر چالش نوآوری جذب کند.
چالش نوآوری نوکیا با دریافت طرح‌های مفهومی در مهلت 2ماهه (29 آوریل الی 30 ژوئن 2019) آغاز شد. پس از پایان زمان ثبت طرح، کارشناسان نوکیا ارزیابی‌های فنی و کسب‌وکاری خود را آغاز کردند و نتیجه ارزیابی‌های مرحله اول، ۲۷ آگوست به همه شرکت‌کنندگان اعلام شد.
رقابت از ابتدای مرحله دوم شدت گرفت. حالا شرکت‌کنندگان می‌بایست یک ویدئوی ۵ دقیقه‌ای را به‌منظور معرفی محصول یا راه‌حل خود به همراه پاسخ به سؤالات داوران، برای نوکیا ارسال کنند. پس از ارزیابی این ویدئوها، شش شرکت‌کننده برای ارائه در رویداد نهایی چالش انتخاب شدند. رویداد نهایی روز ۲۱ نوامبر در دفتر مرکزی شرکت نوکیا، واقع در فنلاند برگزارشد. در این رویداد هر تیم ۸ دقیقه فرصت داشت با معرفی محصول یا راه‌حل خود، هیئت داوران را متقاعد کند.
دست‌آخر استارتاپ کانادایی های‌لا (HaiLa) با ارائه فناوری‌هایی برای کاهش مصرف انرژی دستگاه‌های اینترنت اشیا، برنده جایزه ۱۰۰ هزار یورویی نوکیا شد. های‌لا همچنین می‌تواند برای توسعه کسب‌وکار خود از امکانات تحقیق‌وتوسعه نوکیا استفاده کند.

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.