چالش نوآوری تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در کشاورزی – Syngenta

چالش نوآوری تجزیه‌وتحلیل داده‌ها در کشاورزی – Syngenta

جمعیت جهان به‌سرعت در حال افزایش است و تأمین غذا برای این جمعیت یکی از چالش‌های بزرگ جوامع بشری است. صنعت کشاورزی در جای‌جای جهان به دنبال بیشینه‌سازی بازدهی زمین‌های کشاورزی است. یکی از راه‌های افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی، بهره‌گیری از بذرهای اصلاح‌شده است.
تجزیه‌وتحلیل داده‌ها می‌تواند در کشاورزی نیز مانند بسیاری از حوزه‌های دیگر به کمک نیروهای تحقیق‌وتوسعه بیاید. شرکت Syngenta بر آن است تا برای شتاب‌بخشیدن به نوآوری‌های خود در زمینه تولید بذرهایی که به منابع کمتری نیاز دارند و در محیط‌های متنوع‌تری سازگار هستند، از قدرت داده‌ها استفاده کند.
در آزمایشگاه‌های اصلاح بذر، نمونه‌های اصلاح‌شده متعدد با یکدیگر ترکیب می‌شوند و در محیط‌های متفاوت به‌طور آزمایشگاهی کشت می‌شوند. این فرآیند با هدف یافتن بذرهایی با عملکرد بهتر انجام می‌شود. به‌طور سنتی این کار با سعی و خطا پیش می‌رود. حالا نوآوری در این فرآیند به مسئله شرکت Syngenta تبدیل شده است:
چگونه می‌توان مدلی ایجاد کرد که با داده‌های موجود از آزمایش‌های گذشته، عملکرد آزمایش‌های آینده را تخمین بزند؟
برای این کار Syngenta مجموعه‌داده‌هایی شامل پنج هزار آزمایش گذشته خود را در اختیار شرکت‌کنندگان می‌گذارد. در انتها به سه برگزیده نهایی به‌ترتیب جایزه‌های ۵۰۰۰، ۲۵۰۰ و ۱۰۰۰ دلاری اعطا می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحه این چالش مراجع نمایید.
امروزه اهمیت داده‌ها در همه کسب‌وکارها آشکار شده است. داده‌ها دیگر نه صرفاً چیزهایی دست‌وپاگیر، بلکه دارایی‌ ارزشمندی به حساب می‌آیند که در صورت استفاده درست می‌توانند ارزش چشمگیری خلق کنند. یک نمونه داخلی از چالش‌های مبتنی بر داده، مسابقه‌ «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS)» است که توسط آی‌چلنج در سال 1396 برگزار شده است.

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.