چالش نوآوری حسگرهای آتش‌نشانی جنگل‌ها

چالش نوآوری حسگرهای آتش‌نشانی جنگل‌ها

آتش‌سوزی جنگل‌ها معمولاً عوارض بسیاری روی سلامت ساکنان مناطق اطراف آن‌ها دارد. از این رو اداره حفاظت از محیط زیست آمریکا در سال ۲۰۱۷، با همکاری Innocentive اقدام به برگزاری چالش نوآوری حسگرهای آتش‌نشانی جنگل‌ها کردند. هدف این چالش نوآوری ساخت نمونه اولیه‌ای شامل یک گیرنده مرکزی داده‌ها و حسگرهای سنجش کربن منواکسید، اُزون و دی‌اکسید کربن بود. این سامانه باید بتواند ارتباط بی‌سیم برقرار کند و در سطوح مختلف غلظت آلاینده‌ها را بسنجد. همچنین باید دقیق و سبک باشد و سریعاً شروع به کار کند. پس از آنکه جزئیات الزامات فنی چالش توسط برگزارکنندگان در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت، این چالش نیز مانند اغلب چالش‌های نوآوری در دو مرحله کلی برگزار شد:
۱. ابتدا متقاضیان طرح خود را در قالب پیش‌نمایشی سه‌صفحه‌ای ارسال کردند تا ارزیابان برای ارزیابی نمونه اولیه آن‌ها مطمئن شوند؛
۲. در مرحله دوم نمونه اولیه به همراه مستندات پشتیبان بررسی شد. این مستندات شامل جزئیات فنی، نکات ایمنی، شرح هزینه‌ها و برنامه تولید در مقیاس بالا بود.
در نهایت تیم‌ها با توجه به الزامات چالش ارزیابی شدند و دو تیم توانستند مجموعاً ۶۰۰۰ دلار جایزه از حامی چالش دریافت کنند.
با توجه به آنچه گفته شد، نوآوری باز در قالب چالش نوآوری نه صرفاً برای حل مسائل بنگاه‌های صنعتی، بلکه برای پاسخ به مشکلات نهادهای عمومی نیز می‌تواند ثمربخش باشد.

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.