چالش نوآوری شناسایی و شمارش سلول‌های مغز استخوان

چالش نوآوری شناسایی و شمارش سلول‌های مغز استخوان

بسیاری از داروهای سرطان عوارض مخربی روی سلول‌های مغز استخوان دارند. از این رو آسترازنکا (AstraZeneca)، یک شرکت چندملیتی دارویی، با همکاری اینوسنتیو، چالش نوآوری تشخیص و شمارش خودکار سلول‌های مغز استخوان را در سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند راه‌حل‌های خود را تا ژانویه ۲۰۲۰ در سامانه ثبت کنند.
طرح‌های ثبت‌شده برای چالش باید شامل این موارد باشند: ۱. شرح کامل راه‌حل پیشنهادی و الگوریتم استفاده‌شده؛ ۲. رعایت الزامات فنی تعیین‌شده توسط متقاضی چالش؛ ۳. مستندات کافی در صورت پذیرفته‌شدن طرح در مرحله اول.
جایزه این چالش نوآوری با توجه به ملاک‌ها و الزامات فنی و کسب‌وکاری آسترازنکا اعطا می‌شود و می‌تواند مجموعاً به ۲۵ هزار دلار برسد. حقوق مالکیت فکری برندگان برای آن‌ها محفوظ است؛ ولی موظفند که حق استفاده از فناوری را به‌طور غیر انحصاری به آسترازنکا واگذار کنند.
نوآوری باز در قالب چالش‌ نوآوری می‌تواند راهگشای مسائل سلامت نیز باشد. آی‌چلنج در این حوزه تاکنون مسابقه تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS)، چالش نوآوری طراحی و ساخت زخم‌پوش‌های دیابتی و همچنین چالش نوآوری توسعه روش‌های تشخیص آنی پزشکی را با موفقیت به پایان رسانده است.

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.