چالش نوآوری طول‌عمر سالم (Healthy longevity)

چالش نوآوری طول‌عمر سالم (Healthy longevity)

بر اساس پیش‌بینی‌ها در سال ۲۰۳۰، برای اولین بار در تاریخ ثبت‌شده بشر، تعداد سالمندان از جوانان بیشتر خواهد شد. این تغییر جمعیت‌شناختی چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی فراوانی را به دنبال دارد؛ اما در عین حال فرصت‌های بی‌سابقه‌ای را در زمینه کارآفرینی سلامت ایجاد می‌کند: فرصت‌هایی برای شکل‌گیری و رشد کسب‌وکارهایی که سلامت جسمی، روانی و اجتماعی ما را در طول عمر ارتقا دهد. با گسترش سطح بهداشت و درمان، هرچه افراد زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشند، می‌توانند به‌طور مؤثرتر در اقتصاد جامعه خود نقش ایفا کنند.
برای پاسخ به دغدغه‌های فوق چالشی با همکاری چندین سازمان دولتی، از سنگاپور گرفته تا اتحادیه اروپا، برگزار شده است. این چالش نوآوریِ سه‌مرحله‌ای با عنوان «رقابت جهانی طول‌عمر سالم (Healthy longevity)» در بیش از چهل کشور در حال برگزاری است. شرکت‌کنندگان می‌توانند طرح‌های خود را در زمینه علوم پایه، درمان‌های پزشکی، محصولات تجاری، فناوری‌ها، علوم اجتماعی یا هر زمینه مرتبط دیگر ارسال کنند.
مرحله کاتالیست
جوایز مرحله کاتالیست به ایده‌های خلاقانه‌ و درخشانی تعلق می‌گیرد که از طریق پیشگیری از بیماری، افزایش تحرک، تقویت تعامل اجتماعی و مانند این‌ها باعث ارتقای سلامت انسان شوند. در این مرحله طی سه سال، از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، بیش از ۵۰۰ جایزه پنجاه هزار دلاری به‌عنوان سرمایه بذری به برگزیدگان اعطا می‌شود.
مرحله شتابدهی
برگزیدگان مرحله کاتالیست وارد مرحله شتابدهی می‌شوند. جوایز این مرحله به ارزش پانصدهزار دلار یا بیشتر در حمایت مالی به شرکت‌کنندگان شایسته‌ای تعلق می‌گیرد که نسبت به مرحله قبل پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. پیش‌بینی می‌شود مرحله شتابدهی از سال 2021 آغاز شود.
جایزه بزرگ
اعطای یک یا چند جایزه تا پنج میلیون دلار به شرکت‌کنندگانی که پس از گذار از دو مرحله قبل توانسته باشند نوآوری‌ای مرزشکن و تحول‌آفرین خلق کنند. پیش‌بینی می‌شود این مرحله از سال 2023 آغاز شود.

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.