کلید واژه را وارد کنید

چالش نوآوری: افزایش مقاومت برشی لایه‌های پلیمری در دستکش ایمنی

چالش نوآوری: افزایش مقاومت برشی لایه‌های پلیمری در دستکش ایمنی

درچالش های درجریان
portfolio
نام سرمایه گذار:
تاریخ انتشار :
1 January, 1970
مکان:
مقدار:
معماری:
درباره پروژه

مهلت ثبت‌نام در این چالش پایان یافت!

چالش نوآوری «افزایش مقاومت برشی لایه‌های پلیمری در دستکش ایمنی»

شرکت بوفالو به عنوان تولیدکننده تخصصی پوشاک و محصولات ایمنی کار با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به دنبال توسعه راهکارها و روش‌هایی جهت «بالابردن مقاومت برشی لایه پلیمری کف دستکش» با استفاده از فناوری نانو است.

کلیه علاقه‌مندان می‌توانند به طور رایگان در این چالش شرکت کنند و از تسهیلات حمایتی 7 میلیون تومانی شامل کمک‌هزینه نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی در مرحله اول و جایزه نقدی 30 میلیون تومانی (ویژه برنده نهایی) چالش بهره‌مند شوند. همچنین برگزیدگان نهایی این چالش به منظور توسعه فناوری و تجاری‌سازی طرح و نمونه‌های اولیه خود تا مرحله تولید انبوه فرصت همکاری با شرکت بوفالو خواهند داشت.

موضوعات محوری و ملاحظات

*راهکار پیشنهادی مطابق با استاندارد EN 388 باید قادر به افزایش مقاومت برشی از درجه حفاظتی دو به پنج باشد.

*راهکار و روش پیشنهادی باید تکرارپذیر، مقیاس‌پذیر و از نظر قیمت تمام شده از قابلیت صنعتی شدن (توجیه اقتصادی برای تولید انبوه) برخوردار باشد.

*هیچ محدودیتی در انتخاب نوع پلیمر پایه جهت ساخت محلول پلیمری وجود ندارد.

*ماده یا مواد اولیه مورد استفاده و همچین فرایند تولید نباید سمی بوده یا برای انسان و محیط زیست مخاطره جدی در برداشته باشد.

*لایه پلیمری ایجاد شده نرم، سبک و انعطاف‌پذیر باشد.

*ارزان بودن و سهولت دسترسي و تأمين مواد اوليه مصرفي و فرآيند توليد، از معيارهاي اصلي اين چالش است.

*لایه محافظ تولید شده می‌بایست از چسبندگی مناسبی برای قرارگیری در کنار سایر لایه‌های منسوج یا پلیمری دستکش برخوردار باشد.

*اثر منفی بر راحتی و زیردست دستکش برای کاربر نهایی نداشته باشد.

*همچنین تاثیر راهکار پیشنهادی بر سایر مشخصات و ویژگی‌های محصول نهایی نظیر استحکام کششی، مقاومت سایشی، پایداری شیمیایی، مقاومت در مقابل پارگی، پایداری در برابر تخریب اوزونی و اکسایشی، چنگش(grip) و دوام از جمله معیارهای ارزیابی طرح‌ها خواهد بود.

image polymeric layers in safety gloves ichallenge

این چالش به دنبال توسعه راهکارهایی تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر مبتنی بر فناوری نانو جهت بالابردن مقاومت برشی لایه پلیمری کف دستکش در برابر تماس با فلزات بسیار تیز و برنده به سطح پنج حفاظتی بر اساس استاندارد EN 388 باشد (EN Cut Level 5) است.  لازم به ذکر است مقاومت برشی لایه فعلی از جنس … و با ضخامت 3 میلی‌متر، بر اساس استاندارد‌ سطح دو است.

استاندارد EN 388 جهت ارزیابی خواص مکانیکی لایه پلیمری در دستکش های ایمنی، 5 شاخص شناسایی از جمله مقاومت در برابر ساییدگی، مقاومت دربرابر بریدگی، مقاومت در برابر پاره شدن، مقاومت در برابر سوراخ شدن و محافظت در برابر برخورد (ضربه) را شامل می‌شود.

بهبود مقاومت لایه‌ی پلیمری تولید شده می‌تواند با استفاده از دو روش افزودن نانومواد کاربردی جدید و در نتیجه رسیدن به یک فرمولاسیون ارتقا یافته و یا اضافه کردن یک لایه‌ی پلیمری جدید روی لایه‌ی قبلی افزایش یابد. البته  با توجه به سادگی و هزینه پایین تر استفاده از نانو مواد برای ارتقاء کیفیت محصولات روش اول دارای مزیت است.

زمان‌بندی مراحل

تیر 99

داوری نهایی و اعلام طرح برتر

در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

خرداد و تیر 99

ساخت نمونه اولیه و تکمیل مستندات

برگزیدگان مرحله نخست، دو ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک «نمونه آزمایشگاهی» مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه نمایند.

اردیبهشت 99

ارزیابی طرح‌ها و داوری مرحله اول

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

فروردین 99

ثبت‌نام در سایت و ارسال طرح

در این مرحله، شرکت‌کنندگان می‌بایست حداکثر تا 15 اردیبهشت‌ماه، طرح مفهومی خود را در چارچوبی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته است، مدون و سپس از طریق سامانه به صورت آنلاین ثبت نمایند.

جوایز

در مرحله دوم

30 میلیون تومان

به برنده نهایی چالش که موفق به تکمیل مستندات آزمایشگاهی و ارائه نتایج آزمونهای معیّن، شده‌ است، تعلق می‌گیرد. همچنین برنده نهایی به منظور توسعه فناوری و تجاری‌سازی طرح و نمونه‌های اولیه خود تا مرحله تولید انبوه فرصت همکاری با شرکت بوفالو را خواهد داشت.

در مرحله اول

7 میلیون تومان

به طرح های برگزیده مرحله اول، کمک‌هزینه نقدی و اعتبار شبکه آزمایشگاهی جهت تکمیل مستندات آزمایشگاهی (به صورت گام به گام با پیشبرد طرح خود) تعلق می‌گیرد.

حامیان این چالش

buffalo logo optimized
121214

اخبار مرتبط

Hello world 8 می, 2022 مدیرکل سایت

Welcome to wiki This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}
پردازش تصویر 23 فوریه, 2021 مدیرکل سایت

چالش نوآوری ده‌هزاردلاری شرکت فوکس واگن: طرح‌های تجاری آینده صنعت خودرو!
چالش نوآوری ده‌هزاردلاری شرکت فوکس واگن: طرح‌های تجاری آینده صنعت خودرو! 2 فوریه, 2021 مدیرکل سایت

صنعت خودرو با پیشرفت فناوری‌ها، روندهای برهم‌زننده و تغییر سریع نیازهای مشتری با [...]

تدوین اطلس توانمندی‌ها در حوزه هوش مصنوعی
تدوین اطلس توانمندی‌ها در حوزه هوش مصنوعی 6 دسامبر, 2020 مدیرکل سایت

هدف از انتشار این فراخوان، شناسایی، دسته‌بندی، ایجاد بانک اطلاعاتی و نهایتاً [...]