انتشار فراخوان شناسایی تیم‌های توانمند برای ایجاد سامانه‌های ورود یکپارچه (SSO)

انتشار فراخوان شناسایی تیم‌های توانمند برای ایجاد سامانه‌های ورود یکپارچه (SSO)

شرکت بنیان توسعه و نوآوری مغزافزار (بتنا) با همکاری آیچلنج به دنبال جذب تیم‌های توانمند برای ایجاد سامانه‌های ورود یکپارچه (SSO) است. از این رو از شرکت‌های فناور، گروه‌های پژوهشی، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان دعوت می‌شود تا با ارسال طرح‌های پیشنهادی خود از فرصت همکاری با شرکت بتنا و عقد قرارداد به منظور پیاده‌سازی طرح خود در محصولات شرکت بهره‌مند شوند.


تعدد نام‌های کاربری و گذرواژه‌ها همواره باعث سردرگمی کاربران می‌شود. یکی از راهکارها برای حل این مسئله، استفاده از سامانه‌های ورود یکپارچه یا Single Sign-on است. در این سامانه‌ها، یک بار ورود کافی است تا دسترسی کاربر به همه حساب‌های مجاز تأیید شود.

در حال حاضر اغلب سامانه‌های کشور برای خدمات ورود یکپارچه، وابسته به خدمت‌دهندگان خارجی هستند. این امر ضمن ایجاد وابستگی، مخاطرات امنیتی نیز به دنبال دارد. از این رو شرکت بنیان توسعه و نوآوری مغزافزار (بتنا) به دنبال تیم‌های توانمندی است که بتوانند سامانه SSO را با مجوزهای آزاد/متن باز  (opensource/Free) ایجاد کرده و در محصولات توسعه ‌داده شده در این شرکت پیاده‌سازی کنند. طرح پیشنهادی باید خدمات مشابه سامانه‌های خارجی را ارائه دهد و با آنها قابل رقابت باشد. مهمترین هدف بتنا از برگزاری این فراخوان، به‌کارگیری سامانه SSO برگزیده در زیست‌بوم سیستم‌عامل‌های آزاد سانا است.

توجه: مالکیت فکری طرح‌های ارسالی تماما متعلق به شرکت‌کنندگان است. صرف شرکت در این فراخوان و ارسال طرح منجر به انتقال مالکیت فکری نمی‌شود. پس از پایان ارزیابی‌ها، شرکت بتنا با تیم‌های برگزیده با هدف ادامه همکاری و پیاده‌سازی طرح‌ها وارد مذاکره می‌شود.

بنابر اعلام دبیرخانه چالش‌های فناوری و نوآوری ایران، شرکت‌کنندگان تا تاریخ 4 آبان ماه ۹۹ فرصت دارند طرح های پیشنهادی خود را مطابق با پیشنویس دریافت طرح، در سامانه چالش‌های فناوری و نوآوری ایران (iChallenge.ir) ثبت کنند. پس از غربال اولیه طرح‌های دریافتی، شرکت‌کنندگان منتخب برای داوری حضوری انتخاب می‌شوند. سرانجام سه تیم برتر انتخاب شده و هر یک جایزه‌ای ۵۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند. سپس شرکت بتنا با برگزیدگان وارد مذاکره می‌شود و پس از مذاکره، یکی از این تیم‌ها برای ادامه همکاری و استقرار در مرکز نوآوری بتنا انتخاب می‌شود. این تیم فرصت عقد قرارداد با بتنا به‌منظور پیاده‌سازی طرح خود در محصولات شرکت را خواهد داشت.

لینک کوتاه خبر: iChallenge.ir/?p=4934

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.